Naše služby

Vstupní vyšetření

Sdělíte nám své obtíže/přání – my vám zhotovíme panoramatický OPG snímek, lékař provede klinické vyšetření zubů a dásní, kontrolu dosavadní péče, posoudí stav parodontu a ústní hygieny.

Doplníme také vhodným RTG vyšetřením, dále využíváme intraorální kameru, která mnohanásobným zvětšením odhalí některé skryté problémy a pacient vše sám názorně vidí.

Na základě vstupního vyšetření je navržen léčebný plán přizpůsoben možnostem pacienta.

Preventivní prohlídky

Podrobné vyšetření zubů a dásní, 1 x za dva roky zhotovujeme panoramatický OPG snímek, vyšetření dále doplňujeme diagnostickými RTG snímky.

Zubní výplně

Je-li zub zasažen kazem, který ještě nezasahuje do zubní dřeně, lze ztracenou zubní tkáň nahradit výplní. Současná moderní stomatologie využívá mnoho materiálů, kvalita ošetření ovšem nezávisí pouze na materiálu.

Aby výplň dlouhodobě držela a byla kvalitní je potřeba důkladně odstranit kaz, izolovat pracovní pole od vlhkosti, správně vyleštit a vyartikulovat zub – proto je zhotovení časově náročnější a současné úhrady pojišťoven nepokryjí ani náklady na její zhotovení. Ceny výplní v závislosti na materiálu, času a rozsahu najdete v našem ceníku.

Endodoncie

Pokud máte kaz, který již infikoval zubní dřeň nelze zub uzavřít pouze výplní, je potřeba nerv odstranit, zub tím umrtvit, zprůchodnit kořenové kanálky, rozšířit je, kvalitně opracovat, prodezinfikovat a následně hermeticky uzavřít. To vše za pomocí vysoce kvalitních endodontických nástrojů a přístrojů.

Tento proces je opět velmi časově náročný, má přesně dané postupy, které nesmíme vynechat ani zkrátit a úhrada pojišťoven nepokrývá ani cenu materiálu. Ceny ošetření kořenových kanálků naleznete v našem ceníku.

Ošetření kořenových kanálků ,,na pojišťovnu“ vede ve většině případů ke ztrátě zubu a možným dalším komplikacím.

Protetika

Pokud vám chybí zub či několik zubů – nevadí, poradíme si i s tím. Protetické ošetření spočívá v náhradě chybějících zubů nebo jejich částí tak, aby se zachovala funkčnost chrupu nebo také z estetických důvodů.

Fixní protetika, kam patří korunky, můstky, fazety – ošetření spočívá v obroušení vašeho zubu nebo více zubů poté skenování a odeslání do laboratoře. Ta nám během několika dní posílá zhotovený výrobek, pokud vše esteticky i funkčně vyhovuje, výrobek se fixuje.

Dále protetiku rozdělujeme na snímatelné náhrady. Ve spolupráci s laboratoří a zubním technikem vám naši lékaři vždy doporučí vhodnou variantu protetické náhrady přímo pro vás.

Implantace

Pokud vám chybí zub či více zubů, nabízí se možnost zavedení implantátu. Toto ošetření už patří mezi chirurgické zákroky, kdy se zavede do kosti šroub a na něj se zhotoví a zafixuje korunka.

Vše závisí na mnoha faktorech, zákrok může být od jednoduché implantace až po složitější kostní augmentace, pokud nemáte dostatek kosti v místě implantace, sinus lift neboli nadzvednutí nosní dutiny, navigované implantace s použitím chirurgické šablony.

Naši lékaři každoročně absolvují mnoho školení, aby se stále zdokonalovali a mohli vám nabídnout co nejkvalitnější ošetření.

Extrakce

Bohužel jsou i případy, kdy zub již nelze zachránit žádnou léčebnou metodou a je potřeba jej odstranit. Naši lékaři provádějí i složité chirurgické extrakce, například retinované zuby moudrosti.

Ač tento zákrok není příjemný, bolesti se bát nemusíte, vždy dostanete lokální anestezii, pokud je potřeba ránu vám zašijeme, vložíme dezinfekční vložku abychom předešli dalším možným komplikacím.

Dentální hygiena

Dentální hygiena je prevencí vzniku zubního kazu, zánětu dásní a zubního kamene. Náš profesionální dentální hygienista odstraní pigmentaci pomocí pískování – air flow, pomocí ultrazvuku odstraní větší nánosy zubního kamene a kyretáží odstraní poddásňový zubní kámen, poté provede fluoridaci speciální pastou a instruktáž, kdy vám poradí a předvede, jak správně čisti zuby a jaké dentální pomůcky jsou pro vás vhodné.

Bělení zubů

Nabízíme možnost ordinačního bělení, kdy bělení probíhá přímo v ordinaci a spočívá v nanesení gelu na bělení a následnému působení UV světla ze speciální lampy.

Dále domácí bělení, které probíhá ve vaší režii v pohodlí domova – k nám přijdete na sejmutí otisků, podle kterých zhotovíme speciální dlahy, do kterých pak doma nanášíte bělící gel.

Nejúčinější metodou bělení je kombinace dvou předchozích postupů. Pokud si nevíte rady, zavolejte nám a objednejte se na konzultaci, náš hygienista vám doporučí vhodnou variantu.

Ordinační doba

Po | 7:30 – 14:00
Út | 7:30 – 15:00
St | 7:30 – 18:00
Ct | 7:30 – 15:00
Pá | 7:30 – 12:00

Sledujte nás

Adresa

Pod Malým Vrchem 1510
Český Brod

Ordinační doba

Po | 7:30 – 14:00
Út | 7:30 – 15:00
St | 7:30 – 18:00
Ct | 7:30 – 15:00
Pá | 7:30 – 12:00

Kontakt

+420 739 046 832
godent@seznam.cz

© Copyright GoDent s.r.o., Stomatologická ordinace

webdesign by Visilab Digital